حامیان ولایت


Admin Logo
themebox Logo

..::Avrin-Online::..

"نظر شما درباره سخنان رهبر ایران در مشهد چیست؟"؛ این سوالی است که بی بی سی فارسی از مخاطبان خود پرسیده است.


به گزارش رسانه ایران سایت بی بی سی فارسی در بخش صدای شما نوشته که رهبر ایران آیت‌الله خامنه‌‌ای در سخنان اول فروردین خود در مشهد گفت: "اگر اسرائیل غلطی بکند، جمهوری اسلامی تل‌آویو و حیفا را با خاک یکسان خواهد کرد."

بی بی سی پرسیده "به نظر شما آیا این سخنان آقای خامنه‌ای به اقتدار ایران کمک خواهد کرد یا باعث می شود کشورهای غربی و برخی همسایگان، این سخنان را تحریک‌آمیز دانسته و ایران را تهدید جدی‌تری بدانند؟"

آیت الله خامنه‌ای همچنین گفت "خوب است دولتمردان امریكا بفهمند با اقداماتی كه انجام دادند كار را به جایی رساندند كه تا نام دشمن برده می‌شود، نام امریكا به ذهن‌ها خطور می‌كند."

رهبر ایران گفت: "من به مذاکره دو جانبه با امریکا خوش بین نیستم" اما افزود که مخالفتی هم با انجام مذاکره ندارد. با این حال گفت برداشت ایران این است که پیشنهاد مذاکره "یک تاکتیک امریکایی است" و ایالات متحده باید ثابت کند در پیشنهاد "مذاکره منطقی" صادق است.

این سایت می پرسد "آیا شما در سخنان آیت الله خامنه‌ای نسبت به مذاکره با آمریکا تغییر لحن می بینید یا به نظر شما مواضع رهبر ایران نسبت به آمریکا تغییری نکرده است؟"

شبکه بی بی سی فارسی همچنین خبر داده که برنامه "نوبت شما" روز شنبه ۳ فروردین، ۲۳ مارس به این موضوع اختصاص دارد.

اما بررسی رسانه ایران در میان نظرات درج شده در سایت بی بی سی فارسی حاکی از آن است که اغلب مخاطبان با سخنان رهبر ایران موافق هستند.

در ادامه بخشی از نظرات درج شده در سایت بی بی سی آمده است:

محمد از تهران: به نظر من این پاسخ مثبتی بود به درخواست های امریکا برای مذاکره، منتهی باید پیش از پاسخ مثبت کمی هم از نتایج قبلی مذاکرات اعلام می شد، برای همین ابتدا رهبر انقلاب با مواردی از بد بینی نسبت به امریکا اشاره و در جایی تائید کردند مذاکره با امریکا مشکلی ندارد این دقیقا برعکس سخنان چند وقت پیش ایشان بود که مذاکره با امریکا را بی فایده خوانده بودند حال مذاکره با امریکا مشکلی ندارد!"

sasan، tehran: با سلام
با آروزی طول عمر وسلامتی برای حضرت آقا
کاملا با حرفای ایشان موافقم
و تا پای جان ایستادیم
تا کور بشه هرکی نمیتونه ببینه

هادی: با توجه به تهدیدات مکرر و قلدر مآبانه اسراییل پاسخ مناسبی به آنها داد. به نظر من صهیونیست ها عامل اصلی عدم توافق ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی و امریکا می باشند. 

Kamran، qazvin: آره برای اسرائیل باید با این زبون حرف زد. اسرائیل فقط زبون وحشی گری و جنگ می فهمه. کاملا با این لحن موافقم اگرچه فقط فقط در این زمینه موافقم.

ایرانی: نظر من به عنوان یک ایرانی: اسرائیل که هیچ است. امریکا هم هیچ غلطی نمی تواند بکند.

pedram ، Brussels: محوریت حرف ها مشابه قبل بود...
در مورد مسائل خارجی تهدید اسرائیل کمی تند تر نسبت به چند وقت اخیر بود...
در مورد مسائل داخلی هم به نظر می رسد چراغ سبز به حضور اصلاح طلبان داده شد. جایی که آقای خامنه ای خواستار حضور همه جریان ها در انتخابات شد.

مهدی، ایران: خب ایشون در ظاهر خیلی محکم حرف زدن، ولی این محکم حرف زدن برا کمرنگ کردن دو مساله ای بود که حالا یا در اثر فشار یا مصلحت یا هرچیز دیگه ای ایشون در قبالش کوتاه اومدن، یکی اینکه با مذاکره مخالفتی ندارم (این حرف کمی نیست!) و دیگری هم صحبتش درمورد انتخابات که همه ی سلایق باید شرکت کنن.

میثم، مشهد: سلام
واقعا اسرائیل عددی نیست که بتونه حتی غلطی بکنه

ahmad ، esfehon: زنده باد رهبر عزیزمون و جمهوری اسلامی ایران این است قدرت جمهوری اسلامی ایران که در عرض چند ساعت کل خبرگزاری های دنیا از روی ترس این سخنان رو پخش کردند. اندکی صبر سحر نزدیک است.

abdollah: این ادم اگر حرفی رو بزنه عمل میکنه؛ اگر میگه با خاک یکسان میشه مطمئنا حتی یک اجر هم از اسرائیل نخواهد ماند. 

Masoud، Leicester, UK: کاری با منطقش ندارم. ولی تو این شرایط بحرانی نباید انقد خشن صحبت کرد. البته من هم جزو کسانیم که منطق امریکا رو راجع به انرژی هسته ای ایران قبول ندارم. مثل پدری هست که خودش سیگار میکشه و به پسرش میگه نکش. 

حمید: به نظر من اسراییل حقشه چون ایران تهدید می کنه، بمب اتم هم داره 

امیر، آن آربور: من با ایشون در موارد زیادی اختلاف دارم ولی در این زمینه حرفش درسته، دمش گرم. ایران هیچ قانون بین المللی رو نقض نکرده و حمله بهش تجاوز و نقض منشور سازمان ملل هست حمله به تاسیسات اتمی که زیر نظارت آژانس هستند، جنایت جنگیه و به مرگ هزاران نفر به خاطر آلودگی منجر میشه، در مقابلش واکنش ایران مشروع و قانونیه.
جالبه یک کشور هر روز ایران رو به حمله و تجاوز تهدید می کنه و خبری نیست ولی هر وقت این ها از واکنش مشروع ایران حرف بزنند جار و جنجال به پا میشه.

nader، shiraz: شما خبرها را کامل منتشر نمی کنید، ایشون نکته ی مهمی را در صحبت هاشون داشتند و اون اینکه با گفتگو مخالفتی ندارم ولی بدبینم.
نکته ی دیگر در خصوص اسراییل اینکه بعد از این همه هجمه و تهدید مقامات اسراییلی توقع دارید مقامات ایرانی که از قدرت نظامی خوبی هم در منطقه برخوردارند چگونه پاسخ بدهند؟! بگویند ما ترسیدیم؟ ببخشید دیگه از این غلط ها نمی کنیم؟
چرا امریکایی ها نمی خواهند بپذیرند وضعیت پس از ۳۴ سال که از انقلاب می گذرد تغییر کرده و رویکرد تعامل را پیش بگیرند؟
شرکت همه خط ها در انتخابات نکته مهم

رضا، تبریز: سلام. به نظرمن اقای خامنه ای با چراغ سبز نشان دادن به اصلاح طلبان برای شرکت در انتخابات سعی در متحد کردن جبهه داخلی در برابر امریکا رو داره. 

فرشید، نوش آباد: سلام. مردمی ترین و دوست داشتنی ترین رهبر دنیا رهبر ایران است. خونی که در رگ ماشت هدیه به رهبر ماست. او انسان زیبایی ها و خوبی هاست چون به انسانیت می اندیشد انسانیت واقعی موفق است و همیشه و برنده ی نهایی اوست.

بهادر عبدی، تهران: تا آخرین قطره خون خود در دفاع از خاک وطن ایستاده ایم

هادی، استکهلم: با اینکه مخالف سر سخت خامنه ای هستم و ... [این قسمت توسط سایت رسانه ایران حذف شد] ولی با این نظرش کاملا موافقم.

علی، تهران: افتخار می کنم رهبرم آقای خامنه ای است. من جان خود را فدای رهبر می کنم و کاملا آماده نابود کردن اسرائیل هستیم. امریکا هم خودش را هزینه اسرائیل می کند و دریچه شهادت باز می شود.

Arash ، Tehrani: متاسفانه باید گفت که خامنه ای راست می گوید و متاسفانه هر بار که موضوع مصالحه به سرانجامی می خواست برسد کار به هم ریخت. با تمام اختلاف نظرات سیاسی همه ایرانیان همان طوری که از استقلال صنایع نفتش به خود می بالد همان طور نیز از استقلال غنی سازی خود تا حد متعارف با نظارت آژانس به خود خواهد بالید.

سعید، تورنتو: برای اولین بار از سخنان ایشان محظوظ شدم و اعلام آمادگی خود را جهت نابودی اسراییل اعلام می دارم.
مرگ بر اسراییل 

kamyar ، shahi: من بشخصه رهبری رو قبول ندارم اما اگر اسرائیل بخواد حرکتی کنه بنده به عنوان ایرانی واکنش نشون میدم بابت خاک وطنم

کریم، تجریش: اسراییل دژمن قسم خورده ملت و کشور ایران است
هر چه در توان دارم برای مقابله با دژمنان کشورم فدا خواهم کرد.
زنده باد ایران 

احمد: با سلام
فقط یک نکته بگم
با این طرز صحبت آیت الله خامنه ای، می توانم بگویم که قرآن و پیامبر اسلام راست و درست گفتند: اونجایی که قرآن گفته: به زودی خدا، قومی را خواهد آورد که آنها را دوست می دارد و آنها نیز خدا را دوست می دارند و نسبت به مؤمنان فروتن و سربه زیر، و بر کافران سرفراز و مقتدر و تند هستند.
مفسرین گفته اند: پیامبر اسلام، دست خود را بر شانه سلمان فارسی زد و فرمود: منظور قوم این فرد هستند.
سوره مائده، آیه ۵۵

سامان، تهران:
امتحان حرف آیت الله خامنه ای برای اسراییل مجانیه!
اگر دوست داره امتحان کنه ببینه حرفش واقعیه یا دروغه؟!

morteza۱۲۴، talesh: تا حالا که نظرات ما رو تایید نکردید و می دونم اینبار هم تائید نخواهید کرد.
فقط می خواهیم بدونید مردم ایران تا آخرین قطره ی خونشون پای آرمان ها و دستورات رهبرشون خواهند ایستاد.
همون طور که آقای خامنه ای فرمودند ایران امروز با ۳۴ سال پیش خیلی تفاوت داره.
شما ایران امروز رو با همسایه های ایران مقایسه کنید. عراق و افغانستان و عربستان و حتی ترکیه!!
خدا با مردم ایران و رهبرش است... 

Ali HND: من از زورگویی های امریكا و اسرائیل خسته شدم. از این همه ظلم و ستمی كه به ملت ایران می شود نارحت و خسته ام و با سخنان رهیری موافقم.

امیر۱۳۹۲، اصفهان: هر رهبری در برابر جریان هایی كه برایش ضرر داشته باشد موضع می گیرد ولی اكثر مردم ایران چنین نظری ندارند و خواهان ارتباط با امریكا هستند
یك نكته بسیار مهم اینكه جوانان ایرانی در برابر هر نوع جنگ نظامی قدرتمندانه می ایستند.
رهبر و سران كشور باید عاقلانه برخورد كنند تا مسائل هسته ای بهایی سنگین تر از این ندهند.

امینی، تهران: بسیار عالی، شجاعانه، مقتدرانه بود و نشانده عظمت و بزرگی و اثر گذاری ولایت فقیه بر جهان است و همچنین می توان گفت ولایت فقیه یعنی مرگ زورگویان و غاصبان اصول انسانی در جهان

علی: من و بسیاری از جوانان ایران زمین در صورت هرگونه تعدی و تجاوز به كشور عزیزمان جواب متجاوز را خواهیم داد. 

یمین: ایرانیان از هر قشری با هر نگرش سیاسی مایل به ایجاد تشنج در سیاست های خارجی نیستند اما اگر بحث به مرزهای کشور کشیده شود همه پشت سر حکومت مرکزی قرار خواهیم گرفت.
با نظرات رهبر ایران موافقم و از آن حمایت می کنم. 

سعید از اصفهان: ایران سال ۵۹ با عراق تا دندان مسلح و تمامی هم پیمانانش جنگید.
اکنون هم امریکا با همه هم پیمانانش هیچ غلطی نمی توانند بکنند.
تا زمانی که نور ولایت و رهبری بر سر ملت ایران می درخشد هیچ ابر قدرتی نمی تواند به ملت ایران آسیب بزند.
زنده باد رهبر معظم انقلاب، امام خامنه ای 

mohammad: با سلام
صحبت های بسیار مقتدرانه ای بود که پاسخ کوبنده ای به تهدیدهای تمام بیگانگان محسوب می شود 

کیا، امریکا: این حرف ها تحریک آمیز نیست بلکه در جواب تهدیدهای اسراییل است. در ضمن واقعیت داره. حرف بجا و به موقعی است. غربی ها میگن که جنگ با ایران همیشه به عنوان یک آلترناتیو هست و ایران میگه ما آماده این جنگ هستیم پس مذاکره از هر دو طرف جدی خواهد بود. 

ارش، تهران: سخنانش خیلی عالی و مثبت بود 

افشین: مردم ایران که به جای خود مردم امریکا و مسئولان امریکایی هم وقتی رهبر ایران یک حرفی را قاطع می زند مطمئنا که بلوف نیست چون به تجربه ثابت کرده است 

وحید: به نظر من اسراییل خیلی حقیرتر از اونه که بخواد به ایران حمله کنه. اونا حریف حزب الله و حماس که به اندازه ی یک پادگان ارتش ایران هستند نشدند ولی این مسایل نیز به شما خارجی ها ارتباطی نداره. هرچند که منتشر نمی کنی و خودتون به عقده گشایی دست می زنید و نظر میزارید 

aaa ، Shiraz: باعث می شود کشورهای غربی و برخی همسایگان، این سخنان را تحریک‌آمیز دانسته و ایران را تهدید جدی‌تری بدانند 

علیرضا: سخنرانی جالبی بود! به نظر من رهبر ایران این بار روشن تر از همیشه سخن گفت و مواضع خودش را روشن کرد. چرغ سبز کمرنگ به مذاکره؛ ایستادگی مقابل تهدید اسراییل؛ انتقاد از برنامه ی اقتصادی دولت؛ تاکید بر تبلیغات راجع به پیشرفت ها و ادامه سیاست پروپاگاندای داخلی و از همه مهمتر شاه کلید و کف انتظارات در مذاکرات هسته ای: فقط حق غنی سازی! 

بابک، tehran: فقط می تونم بگم خدا قوت 

سینا، واشنگتن: نظرات ایشون به عنوان رهبر انقلاب در چارچوب گفتمان انقلاب ۵۷ در مجموع منطقی و اصولی است. انقلاب اسلامی درست یا غلط برای تحقق همین شعارها شکل گرفته بود. 

مازیار، تهران: به نظر من رهبری ایران به هیچ وجه بلوف نمی زند و در صورت خطای احمقانه اسرائیل انجا را با خاک یکسان خواهد کرد. تاریخ سی اندی ساله اخوندها در ایران نشان می دهد انها با کسی شوخی ندادند حتی با امریکا و دولت مردان امریکا با رفتار اخیرشان نشان می دهند که به این واقعیت پی برداند به نظر من با ملا ها نمی شود شوخی کرد... 

پست چی: در جواب این شعر که درخت دشمنی برکن که رنج بسیار دارد گفتند "امریکایی‌ها از دشمنی با جمهوری اسلامی و ملت ایران دست بردارند." به نظر من که کاملا حساب شده بود.

محمد، کپنهاگ: رهبر ج.ا. ایران بخوبی می داند که اسرائیل بدون اجازه امریکا خطا نمی کند. زیرا جنگ هزینه دارد نه فقط هزینه انسانی بل هزینه مادی. اسرائیل هم در شرایطی نیست که متقبل این هزینه گزاف شود.
سخنان رهبر تهدید اسرائیل نیست بل نصیحت است و واکنش ایران در مقابل تهدید و تجاوز اسرائیل به خاک ایران طبیعی است و غرب نباید سوءتفاهم شود. اسرائیل همانند سگ پارس زیاد می کند و گاز نمی گیرد. 

amir nouri ، hamedan: من دوست دارم با امریکا رابطه باشه اما به شدت از اسراییل بدم میاد. در کل صحبت خوبی کردن

Jaweed ، Lewisham London: آقا خامنه ای درست می فرمایند چرا دیگر كشورها حق مسلم دارند ایران حق ندارد
این به معنی زورگویی است هیچ قابل قبول نیست
زنده باد خامنه ای 

مهدی رحمانی، مشهد: من صحبت های آقای خامنه ای را به طور کامل گوش دادم. نظر ایشان در مورد اسرائیل با نظر اکثر افرادی که می شناسم منطبق است. چراکه اسرائیل حقیقتاً دولت کوچکی است که حتی از عهده غزه برنمی آید. با این حال دولتمردان اسرائیل بخصوص آقای نتانیاهو طوری صحبت می کنند که گویی توان نابود کردن حکومت جمهوری اسلامی را آن هم در چند روز دارند. اما نکته مهمتر صحبت های آقای خامنه ای در مورد پیشنهادش برای صلح با امریکاست. آقای خامنه ای به صورت تلویحی اعلام می کند که اگر امریکا خواهان صلح است باید دشمنی ها یعنی تهدید و تحریم را کم کند و گام اول را بردارد.

محمد حسن، تهران: من با نظر ایشان موافقم. به نظر من بسیار هوشمندانه و دقیق بود. تهدید در برابر تهدید این راه درسته. بدانید با همه ی اختلاف نظرها در آخر مردم با ایشان متحد هستند.

منطق طلب، مشهد: به نظر من امریکا با این دوگانگی در سخن و عمل اعتبار خودش رو پیش افرادی که هنوز کمی به اونها اعتقاد دارند، از دست می ده. کسی که دم از منطق و مذاکره می زنه، چرا در عمل چیزی نشون نمیده؟
من تا زمانی که امریکا تحریم هاشو در مورد انرژی اتمی ما بر نداره هر کاری بر ضد بی منطقی و زورگویی امریکایی انجام میدم.
من قصد نداشتم تو انتخابات شرکت کنم اما با توجه به این تحریم ها، و برای اینکه بتونم اعتراض خودمو به امریکا نشون بدم حتما این کار رو می کنم. 

محمد، خوی: من به عنوان یک ایرانی اولین تهدید برای اسرائیل هستم. تمام...
 
محسن: به سخنان رهبرم افتخار می کنم تمامی سخنان منطقی و مودبانه بود 

کورش، تهران: سخنان رهبر ایران مورد قبول قلبی اکثر ایرانیان است و حقیقتا این مردم یکپارچه هم در رای و هم در عمل در رکاب رهبر خویش ایستاده اند و مقام رهبری همانگونه که خود فرمودند فردی انقلابی اند بنابراین حرف و عملشان یکی است، پس بهتراست امریکا کوتاه بیاید و دست از دشمنی با ایران بردارد. 

شمسی، تهران: من کلا با همه حرفای ایشون موافق نیستم ولی صحبتش راجع به اسرائیل رو کاملا قبول دارم.
اسرائیل پشیزی نیست که بخواد به ایران حمله کنه.
تو بقیه درگیری هایی هم که یه طرفش اسرائیل بوده دیدیم که اسرائیل هیچ حرفی واسه گفتن نداره.
این رجز خونی های اسرائیل هم به پشتوانه حمایت امریکا میزنه و الا خودش جربزه ای نداره.

نجیب ا... حبیبی، شیلی: جمهوری اسلامی تل‌آویو و حیفا را با خاک یکسان خواهد کرد اگر اسراییل:
به ایران حمله کند...
دم و دستگاهای انرژی هسته ای را بمب باران کند...
دانشمندان ایرانی را ترور کنند...
هر روز تهدید، زورگویی، جنگ روانی و تبلیغات بی اساس و دروغ و چرندیات راه بیاندازند...
ایران مثل برزیل و... باید از انرژی هسته ای استفاده صلح آمیز و صنعتی ببرد. نه بیشتر، نه کمتر. ایران نیازی به بمب اتم ندارد و نخواهد داشت.
اسراییل از چی نگران است؟ بمب و کلاهک هسته ای دارند. ارباب امریکایی، نوکران اروپایی و عربی را همراه دارند... 

علیسا، تهران: سخنان عالی و بسیار هوشمندانه ای بود. امریکا هیچ وقت با ایران صادق نیست. این سخنان تحریک آمیز نبوده. دنیا باید بفهمد اسرائیل عددی نیست. 

احسان، تهران: دیگه همه می دونند که اسرائیل هر وقت می خواد امریکا رو بیشتر تحت فشار بزاره مساله ایران رو برجسته می کنه تا بیشتر بدوشه امریکا رو. اظهارات آقای خامنه ای این بازی رو بهم می زنه و معمولا اسرائیلی ها هم بجز حرف های ضد و نقیض نمی تونند جواب درستی بدند.
بعضی میگن این حرف های همه مردم ایران نیست. در حالی که واقعیت چیز دیگری است. اگر این چنین بود بارها تا حالا نظام ایران سقوط کرده بود. راهپیمایی ها و ... همه گویای این مطلبند.
روز به روز به اقتدار آیت الله داره اضافه میشه و نظام هر کاری می خواد می کنه 

عبدالرحیم: رفتن اوباما به اسرائیل دشمنی صریح با ایران و نشان دهنده فریبکاری سیاست های دولت امریکا در ادعای مذاکره است لذا بایستی اوباما صریحا اعلام کند که غلط کردم که به اسرائیل رفتم و بعد از توبه کردن آنگاه حرف از مذاکره بزند. ضمنا سخنان رهبر عزیز و محبوب ایران مانند همیشه نشان دهنده اقتدار و عظمت ملت ایران و پیشرفت های خیره کننده علمی و تکنولوژیکی در سطح جهان است ضمنا نشان دهنده شکست تحریم ها علیه ایران و خسارت های فراوان تحریم ها به شرکت های چندملیتی غربی است که این تحریم ها را با سوبسید دولت امریکا فعلا سرپا نگه داشته اند.

دوستدار وطن: من صد در صد موافقم. اول اینکه اسرائیل چه کاره عالم است که برای ایران بزرگ خط و نشان می کشد و امریکا از آن پشتیبانی می کند. (لطفا شبکه بی بی سی جواب بدهید)
دوم اینکه چرا اسرائیل با این همه زرادخانه اتمی از طرف هیچ کشور به اصطلاح بزرگ تحریم نمی شود.
سوم اینکه اینکه این تهدیدات اسرائیل اهانت به یک کشور بسیار بزرگ متمدن با فرهنگی چون ایران و ایرانی است. مطمئن باشید اگر اسرائیل حمله کند سخن امام خمینی که گفتند اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود محقق خواهد شد و اسرائیل به زباله دان تاریخ می پیوندد.

Big Bang ، Gorgan: شما چه انتظاری دارید؟!! اسرائیل مدام ایران رو تهدید به حمله می کنه، با اینکه شخصا با تهدید کردن و ادبیات این چنینی مخالفم اما میشه به ایشون حق داد چون این سخن ایشون در جهت جلوگیری از وقوع جنگ بوده هر چند همه می دونیم اسرائیل به تنهایی توانایی رویارویی با ایران رو نداره و به امید حمایت ایالات متحده، ایران رو تهدید می کنه.

رضا، مشهد: حرف ایت الله خامنه ای حرف تمام ملت ایران است. اسرائیل را ظرف یک ساعت با خاک یکسان می کنیم و انتقام تمام انسان های ازاده را می گیریم

وحید، ملایر: حرف های ایشان کاملا درسته و با توجه به توان نظامی ایران نابود کردن اسراییل ظرف مدت چند روز امکان پذیر است

عابدینی، تهران: اقتدار ایران چیزی نیست که دیگران بهش بدهند یا ازش بگیرند - در این چند سال از هیچ دشمنی دریغ نکردند و مطمئنا هر کاری از دستشان براید می کنند و خواهند کرد.
رهبر ایران چیز بدی نگفته است. کاملا منطقی است که اگر در ادامه تهدیدات موجود رژیم غاصب اسرائیل بر علیه ایران اگر بخواهد اقدام عملی بکند با واکنش کوبنده ایران مواجه خواهد شد. آیا باید رژیم صهیونیستی را از تهدید و یا اقدام احمقانه باید منع کرد یا ایران را بخاطر هشدار به عکس العمل باید سرزنش کرد؟

رضا، تهران: جواب های هوی است تا وقتی همه گزینه ها روی میز امریکا و اسراییل است

سعید، تهران: به نظر من شما سایت و شبکه و همه رو جمع کنید چون وقتی سید علی بگه اون کار صورت می پذیره.

رضا بادامچی، اسلامشهر: دقیقا موافقم. اسراییل بزارید تاریخ تاسیسش دو رقمی بشه بعدش بخواد خط و نشون برای قطب جنوب بکشه چه برسه به ایران. اصلا به اون چه ربطی داره حرف نابودی اسراییلم باید قبل از به وجود امدنش زده می شد نه الان که شده یه بچه بی ادب و گستاخ. ولی ماهی را هر وقت از اب بگیری تازه است. خامنه ای باید بی دلیلم که شده دستور نابودی اسراییل رو بده. من خودم با این که خدمت سربازی نرفتم ولی الان احساس مسئولیت می کنم و اگر لازم باشه اولین نفر خواهم بود. 

امیر از دهدشت کهگیلویه: امام خامنه ای حرف دل ما را زد 

ahmad ، london: سخنان رهبر جمهوری اسلامی ایران بر پایه سیاست های کلی نظام جمهوری اسلامی است و همه گروه های سیاسی اعم ار اصلاح طلب و اصول گرا با سخنان رهبری کاملا موافقند و اسراییل حق ورود به پرونده هسته ای ایران و دخالت در اختلافات ایران با کشورهای ۵ +۱ را ندارد و اگر چنانچه اقدامی نظامی علیه ایران انجام دهد این حق مسلم ایران است که پاسخ کوبنده و اموزنده ای را به اسراییل بدهد و امریکا هم باید در موضوع هسته ایی ایران منصفانه و مطابق قوانین بین المللی رفتار نماید. اما انچه نگران کننده است تنش به سوی جنگ است. 

hamid ، hamedan: به نظر من رهبر در این باره بسیار درست اشاره کردن، این گنده گویی های اسراییل برای مردم ایران خنده دار و در عین حال مصمم کننده تر برای ادب کردن آنهاست.

فرشید: حرف ایشان درست و متین است. هر کشوری که به ما حمله کند ما هم باید در برابر آن کشور به پا خیزیم و از خودمان دفاع کنیم. یعنی شما می گویید اگر اسراییل به ما حمله کرد ما همین جوری وایسیم بگیم دستتون درد نکنه حمله کردید خسته نباشید. 

ali ، tehran: شاخصه دیپلماسی رهبر انقلاب حفاظت از منافع بلند مدت ایران است
واقعا دمش گرم

مهدی، رشت: با سلام
راجع به سخنان آیت الله خامنه ای میشه گفت که درباره تهدید اسراییل کاملا سخن به حق گفتن و از اون کسانی که میگن ایران اسراییل و تهدید میکنه و اسراییل دوست ایران هست باید بهشون گفت که پس کیه که هر چند وقت یک بار ایران و تهدید به حمله نظامی میکنه، در هر صورت اسراییل توان حمله به ایران و نداره و اگر بخواد یه همچین دیوانگی بکنه خودشو از بین خواهد برد. درباره مذاکره با امریکا هم باید گفت که اگه ایشون میگن که خوش بین نیست هم حرف درستیه چون هیچکس حاضر نیست با کسی که وقتی تهدیدش میکنه وارد مذاکره بشه 

کورش، کوهدشت: از قدیم گفتن جواب های هوی
چرا دولتمردان اسرائیلی از هر تهدیدی کوتاهی نمی کنند
ولی ما ساکت بمانیم
زنده باد سید علی خامنه ای 

شاهین زمانی، مشگین شهر: به نظر من بیانات گهربار رهبر انقلاب هیچ تهدی برای کشورها نیست بلکه پیام دوستی بود. مسلما باید امریکا و دیگر کشورها حقوق هسته ای ایران را به رسمیت بشناسند و این حرف منطقی هست. البته منظورم از کشورها اسرائیل نیست. چون این رژیم جزو کشورها نیست و برای ما هم مهم نیست اسرائیل چی کار می خواهد بکند. ولی کلا راه نجات همه کشورها از این بحران صلح و دوستی است وگرنه ما از حق خود عقب نشینی نخواهیم کرد.
واقعا ذهن بصیرت می خواهد تا بیانات حضرت آقا را بفهمد.
متشکرم 

عابدینی، تهران: فعالیت هسته ای ایران فقط یک بهانه است زیرا ایران اگر بخواهد سلاح هسته ای بسازد قطعا در این مراکز هسته ای که تحت نظارت هست این کار را نخواهد کرد. به فرض محال ایران از حقوق قانونی خود کوتاه آمده و مراکز هسته ای خود را غیرفعال هم بکند چه تضمینی هست که در مراکز مخفی این کار را نکند؟ پس اصرار بر تعطیل فعالیت هسته ای هیچ تاثیری بر احتمالات مطرح از طرف دشمنان ندارد. تهدید در برابر تهدید هم یک عمل عقلانی است و این رژیم صهیونیستی است که باید دست از تهدیدات توخالی خود بردارد نه اینکه ایران دست از عکس العمل. 

امین: لبیک یا خامنه ای 

حسن بصیری، برازجان: نتیجه ی یک معامله ی سالم سیاسی برنده برنده است. آیت الله خامنه ای در عین حالی که چون گذشته سرسختی از خود نشان می دهند اما راه را به کلی نمی بندند تا همواره ابتکار عمل را در دست داشته باشد و این برای هر تصمیم گیرنده ای در سطح ایشان هوشمندانه است. در واقع ایشان خود به خوبی به این امر واقف هستند که ایالات متحده و هم پیمانانش در خدمت اسرائیل هستند و در صورت بروز هر گونه مشکلی مستقیما دخالت خواهند کرد، بی تامل، و تا زمانی که میان جامعه ی جهانی شکاف وجود دارد بر موضع خویش تاکید خواهند کرد. 

mohsen ، kerman: همه می دونن که این حرف در پاسخ به حرف های گستاخانه ی نتانیاهو زده شده که هر روز ایران رو تهدید به حمله نظامی می کنه

امین، تبریز: من کاری به به حرف های حضرت ایت الله خامنه ای ندارم فقط این را می گویم که اگر اسرائیل بخواهد به ایران حمله کند خودم اولین نفری هستم که برای دفاع از میهنم حاضرم جانم را فدا کنم 

منافع ملی ایران، ایران هسته ای، تبریز: حرف های رهبر ایران رو كاملا تایید می كنم و ازش حمایت می كنم. بعضی ها اومدن تشابه سازی كردند یا تحلیل های خنده دار و سطحی ارایه دادن كه فقط خواندنش برای سرگرمی خوبه. ایران عید هستش. سرم مشغول عید  دیدنیه وگر بیشتر در خدمتتون می شدم اما وقتش رو ندارم. به همین اكتفا می كنم كه عده ای خیلی ساده هستند. امریكایی ها حتما خوب متوجه حرف های آیت الله خامنه ای میشن. عوام باید آگاه باشن تا متوجه بشن 

صادق احمدی قورتانی، اصفهان: جنگ در هر صورت بده و مانع پیشرفته و تو دنیا با توجه به قران مجید باید ارتباطات برقرار باشه. ولی یه کشور گندی به نام اسراییل خیلی بیجا کرده تهدید کنه و به نظر من اگه این کارا کرد که بعید می دونم باید کار اسراییل و یکسره کرد. یا علی 

محمد، مشهد: سلام
جواب های همیشه هوی است. نمی شود جواب تهدید و زور را با مهربانی و چاپلوسی و ترس داد. باید دانست با زور نمی شود بر دل ها حاکم شد. بالعکس با زور همیت بین دل ها بیشتر شده و گام ها بیشتر به سمتی دیگر برداشته خواهد شد. به سوی پیوستگی مردم ایران در مقابله با کشورهایی که سعی در اغوای ذهن و قلب انها داشته اند.
مردم ایران نگاه مثبتی به این تهدیدها و زورگویی ها ندارند. همانطور که نگاه مثبتی به سیاست داخلی حاکمانشان ندارند.
روزگار خوش... 

REZA: امریکا و اروپا زورگو و بی منطق هستند. وقتی نتانیاهو مرتب ایران را تهدید میکنه، به نظر من حرف رهبر ایران بسیار بجا و عالی بود. 

رضا، مشهد: اسرائیل در حد و اندازه ای نیست که ایران را تهدید کند.
اگه واقعا قوی بود، جلوی موشک های تاریخ مصرف گذشته فجر ۵ کم نمیاوردن!
اینکه اسرائیل عددی نیست یک واقعیت است
با این حال به نظر من رهبر ایران قطعا سیاستمداری حرفه ای هستند که نسنجیده حرف نمی زنند.
پس توصیه می کنم اسرائیل دست به ماجراجویی نزنه چون بدجوری پشیمون میشه!
میگی نه ...

حمید غفوریان، تهران: رهبر توپ را به زمین امریكا انداخت و حالا امریكا ست كه باید ثابت كند در ادعای مذاكره راست گفتار و صادق است و واقعا قصد تحمیل نظرات خود را ندارد. این امكان ندارد كه با چماق در دست تقاضای مذاكره كرد.
حال باید منتظر اقدام عملی امریكا بود!!؟ 

farshad ، esfahan: من با سیاست های این حکومت تا ۵۰ % موافقم. بیشتر به اصلاح طلبان داخلی حکومت اعتقاد دارم مانند اقای موسوی و خاتمی. اما اگر لحظه ای اسراییل فکر دست درازی به مملکت ما رو بکند من اولین نفر جبهه های جنگ هستم و مطمین باشید ما اعراب نیستیم که جنگ ۵۰ سال طول بکشد ما ایرانی هستیم و همیشه همه جا حرف اول را می زنیم

منافع ملی ایران، ایران هسته ای, تبریز: عده ای توجه داشته باشند كه وقتی اسراییل زبان درازی به حمله به ایران می كنه, وقتی اسراییل هر روز با بلوف ایران بزرگ رو تهدید به حمله نظامی می كنه, در این شرایط و با این اوصاف آقای خامنه ای گفته ["اگر" اسراییل قدم غلطی بردارد...]
جمله رو درست بخونند افراد, ناسلامتی بی سواد كه نیستند. با این اوصاف اگر آقای خامنه ای جز این حرف می زد دیگرشایسته رهبری ایران نبود, درودبرخامنه ای. غرب مثل... از ایران می ترسه, می ترسه "غافلگیر" بشه

حسن بصیری، برازجان: متاسفانه به علت محدودیت بی بی سی نتوانستم کامنتم را کامل کنم. صرف نظر از از اینکه آیت الله خامنه ای کیست و بیان کننده ی حرف چه قشری از جامعه ی ایران است بنظر بنده تا کنون ایشان در دفاع از منافع خود و آنان که نمایندگی شان می کنند مانند یک دیپلمات کارکشته و سیاستمداری هوشمند رفتار کرده. بله غربی ها براستی کم آورده اند. آنها حتا موفق به ایجاد یک اجماع جهانی هم نشده اند. بی شک ایشان و مشاورانشان دست کم در این زمینه خوب عمل کرده اند. چرا باج؟ 

هادی، تهران: ایران باید بزرگترین کشور جهان می شد ولی به دلیل مسائل زیادی چون استعمار و نالایقی شاهان عقب ماند. ایران در حال رو به جلوست ومی خواهد با تکیه به خود پیش رود ایا ایران می تواند اسرائیل نامشروعی که می خواهد نیل تا فرات برای او باشد به رسمیت بشناسد خیر هرگز چون ایران هم جزء نیل تا فرات است ما۹۹  درصد دین اسلام می خواهیم و بالای ۷۰ درصد شیعه دوازده امامی هستیم زیر سایه ولایتیم تا اخر جان و رهبر ما فقط سیدعلی است و باید با پیروی از سخنان ایشان منتظر ظهور باشیم و شما اقلیتی که جمهوری اسلامی نمی خواهید باید ساکت باشید... 

سجاد، رشت: من معتقدم آقای خامنه ای درست میگه. اسراییل توان نظامی لازم در برابر ایران رو نداره. مذاکرات ۲ جانبه هم زمانی فایده داره که دو طرف اندیشه برد-برد داشته باشند 

نیما، هامبورگ: و باز هم سخنان هوشمندانه و تعیین‌کننده ایشان سیاست‌بازی‌های غرب را به ‌هم ریخت. سایه‌اشون از رو سر ملت برداشته نشه ان شاالله. 

علی: به داشتن راهبری با این درایت وشجاعت باید به خودمون ببالیم!!!!!!!
اگه جهان عرب هم همچین رهبری داشت الآن امریکا و اسراییل عددی نبودند 

اشذهذ، GONBAD: من با حرف رهبر كاملا موافقم. اسرائیل جرات حمله به ایران رو نداره چون می دونه ما ایرانی ها حساب مون از عرب ها جداست چیزی رو كه خواستیم بدست آوردیم

ارش، شیراز: این بهترین فرصت برای محو رژیم وحشی اسراییل از نقشه جهان است. ما به زودی به یک ابر قدرت تبدیل خواهیم شد. حالا شما می خواهید با قدرت رسانه حرکت ما را به سوی قله کند کنید؟ کور خوندید. از این خبرا نیست 

حمید: صحبت های حضرت آقا کامل ترین و گویاترین مطالبی بود که ایشون به عنوان رهبر ایران بیان کردند که خروجی حرف های رهبر انقلاب عزت و اقتدار ایران و اسلام را حفظ کرد. قطعا اگر احدی به کشورمون حمله کنه ما هم جواب دندان شکنی به اون می دیم. در مورد امریکا هم تا وقتی که امریکا دست از دشمنی با ما برنداره امکان نداره که با اون مذکره کنیم. مذاکره باید در شرایط مساوی و محترمانه باشه. در غیر این صورت اون مذاکره نیست بلکه خفته. 

amirreza، bandar lengeh: این امر فقط مخصوص رژیم صیهونیستی نیست بلکه هر رژیمی به این فکر بیافتد که موجودیت ایران را به خطر بیاندازد با خاک یکسان می شود...

mojtaba: من با نظرات رهبرم موافقم و هر روز به مدیریت ایشان بیشتر ایمان می اورم. 

سجاد، رشت: درسته ما مشکلات بسیاری داریم و مسیر رو به اشتباه میریم و زمان تمامی این اشتباهات فاحش را اطلاح خواهد کرد و تحول و انقلابی دیگر شکل خواهد گرفت، اما این دلیل نمیشه کشورهایی مثل اسراییل از این اوضاع سوء استفاده کنن. این حرف زده شده فقط مختص به خامنه ای نیست چنانچه پاش برسه هر کشوری بخواد کوچکترین بی احترامی و تعرضی کنه قدرت نهفته ایرانیان ناباورنانه نابود کننده و ویران کننده خواهد بود طوری که شعله های این خشم تمامی دنیا را در هم می سوزاند پس به کشور هایی مثل اسراییل می گوییم خفه شو 

حسن رضایی، تهران: به نظر من ایران هنوز امادگی مذاکره با امریکا رو نداره و نظرات رهبری نشون می داد ما فعلا باید تحریم ها رو تا گذر از دولت احمدی نژاد تحمل کنیم تا با مقدمه چینی های امروز رهبری برای مذاکره؛ دولت یازدهم بتونه راحت تر تو این زمینه با غرب تعامل کنه. ولی فوق العاده نگران چین و روسیه هستم که اجازه عادی شدن روابط رو ندن 

منصف: صرف نظر از هر حكومتی كه در ایران بر سر كار باشد، به عنوان یك ایرانی نمی‌توانم بپذیرم كه كشور كوچكی مانند اسرائیل كه دارای سلاح هسته‌ای است كشور بزرگ و با فرهنگ ایران را به دلیل دست یافتن به توانایی غنی سای اورانیوم مورد تهدید قرار دهد. یادآوری می‌كنم در حالی كه مجهز بودن اسرائیل به سلاح هسته‌ای مورد یقین جامعه بین‌الملل است. تاكنون هیچ مدرك مستندی كه نشان دهد ایران به سمت ساخت سلاح هسته‌ای حركت كرده وجود ندارد. بنابراین باید قبول كرد كه در این مورد حق با خامنه‌ای است. 

mehrdad ، rasht: افتخار می کنم به اظهار نظر علی خامنه ای خیلی محکم جواب بی ادبی های اسرائیل را داد البته من به هیچ عنوان طرفدار رژیم اخوندی نیستم ولی به عنوان یک ایرانی افتخار می کنم.

آرمان: اگر چه سیاست های تشنج گرایی جمهوری اسلامی و رهبر آن منطقی و معقول نیست و بخش عمده مشکلات کشور ناشی از همین سیاست های غیر منطقی است،‌ اما فراموش نکنیم اسرائیل مکررا و با بی پروایی ایران را تهدید به حمله نظامی کرده است،‌ به نظر می رسد پاسخ تهدید نظامی رهبر پاسخ معقولانه ای باشد. 

عادل، قم: به نظر من که آیت الله خامنه ای استاد سخن است
سخنرانی ایشان کاملا بجا و هوشمندانه بود
جواب تهدیدات اسرائیل را زمانی که رئیس جمهور امریکا آنجاست باید داد تا نشان دهد از هیچکدام ترسی ندارد 

خسرو، سوئد: خطاب من به شما گرداننده گان این بخش از بی بی سی می باشد اسرائیل و اربابانش هر روزه ایران را تهدید به حمله نظامی می کنند اینها برای شما ها حق است و تهدید نیست اما وقتی ایران می گوید در صورتی مورد حمله قرار گیرم با شدیدترین وجه جواب خواهم داد این را شما تهدید تلقی می کنید. عجبا از این همه تعهد و استقلال شغلی!؟ 

رضا: بیانات ایشان کاملا منطقی بود. حالا نوبت امریکا هست که قدمی مثبت و سازنده بردارد. غرب هم همین طور. جای سوال هست که چرا تحلیل گر شما برداشتش ایجاد تنش در منظقه می باشد! اینطور نیست، منظور ایشان این بود که پای میز مذاکره باید صادقانه نشست و کسی از قدرت نگوید. 

خلیل، ایلام: آدم باید منطقی باشد. چرا سران کشور اسرائیل حق داشته باشند ایران بزرگ را تهدید به حمله کند و تاریخ حمله هم معین کنند اما ایران حتی هیچی نگوید سران اسرائیل احمقند و از احمق هم باید ترسید و آمادگی لازم داشته باشد و این تهدید هم در اصل به معنای پیش گیری است و تا اسرائیل خطایی نکند ایران هم عکس العملی نشان نمی دهد. ساکت باشند تا کسی چیزی به آنها نگوید 

ali، shiraz: به نظر من آقای خامنه ای هیچ گاه نخواهد گذاشت که امریکا و اسرائیل به اهدافشون مخصوصا فلج کردن ایران برسند خداوند به ایشان طول عمر دهد. 

حمید، استکهلم: من شخصا از جمهوری اسلامی دل خوشی ندارم... ولی با یکی از سخنان خامنه ای موافق هستم که ما به عنوان ایرانی نمی توانیم به امریکا اعتماد کنیم این را تاریخ کشور عزیزمان به ما آموخته. امریکا یک ایران وابسته می خواد و در این ۳ دهه موفق نشده اگر به امید خدا این تحریم ها برداشه شود و جنگی صورت نگیره کشور عزیزمان و نسل های آینده در طول ۱۰ سال به خودکفایی کامل می رسیم و این دقیقا چیزی است که امریکا و کشورهای اروپایی از آن وحشت دارد چرا که از لحاظ نظامی تقریبا خودکفا شده ایم در مقایسه با کشورهای عرب منطقه. 

مجید: سخنان ایشان بسیار زیرکانه و با اقتدار بیان شد و بهترین جواب به یاوه گویی های سردمداران اسرائیل بود و همگان می دانند که رهبر ایران هیچ حرف ناراستی را به زبان نمی اورد و تمامی جوانب را نیز در نظر می گیرد. مطمئنا دشمنان ایران شناخت کافی از شخصیت را ایشان دارند. 

ایران بزرگ، تهران: غلطی از اسرائیل سربزند تلاویو را با خاک یکسان می کنیم

علیرضا: یکی از نکات جالب صحبت ها اشاره به فرانسه در کنار انگلیس و امریکا به عنوان دشمن است که به نوبه ی خود بسیار مهم است؛ وقتی که به یاد بیاوریم که هفته ی گذشته فرانسه و بریتانیا خواستار ارسال سلاح برای مخالفین سوری بودند!... اینکه رهبر ایران در سخنرانی نوروزی خود به این موضوع اشاره می کند؛ نشانه ی اهمیت واقعا بالا و حیاتی سوریه برای رهبران ایران است 

علی، تهران: مرگ بر اسراییل آرمان اصلی انقلاب اسلامی ایران و آرزوی همه ایرانیان و مسامانان غیرتمند است. 

محمد، شیراز: حرف حساب می زنه، بزنی می خوری... 

mahdi: حضرت آقا نه تنها مایه ی فخر ایران اسلامی است بلکه رهبر بزرگ جهان اسلام است. شجاع، زیرک، مدیر، مدبر، سیاستمدار، با کوله بار تجربه مبارزه با استکبار و زیاده خواهی امریکایی ها و انقلابی مجاهد و جانباز در راه آرمان هایی که به آن اعتقاد دارد.

امیر، اصفهان: جانم فدای رهبر
فقط کافیه تا رهبر برای نابودی اسراییل به ما امر کنه لحظه ای را هدر نخواهیم داد.

امیر، تهران: سید علی مرد مردا است. همیشه مصالح همه ی مردم را در نظر می گیرد و صحبت می کند. حرفش ،حرف است.

امیر، varamin: سلام
حرف هایی زده شد دقیق و براساس منطق بود
ولی بی بی سی فقط قسمت های احساسی صحبت ها را بازتاب داد

mehdi، irani: اسراییلی که خودش بمب اتم داره، داره ما رو تهدید می کنه و می گه ما به دنبال بمب اتم هستیم. تاریخ نشان داده اسراییل متجاوز بوده نه ایران. با سخنان رهبر موافقم و منتظر فرمان رهبرم خواهم بود. اسراییل باید از صفحه روزگار محو بشه.

کوچک خرمافروش: جانم فدای رهبر

موسی، تهران: سلام، من یهودی هستم و مقیم ایران. ولی کاملاً با نظر رهبر ایران موافق هستم.
واقعاً امریکا و اسرائیل جنایتکار هستند.

ali، mashhad: من اصلا سیاسی نیستم ولی یک ایرانی ام. به حکومت هم کاری ندارم اما اگر و اگر اسرائیل خطا کند و به کشور من حمله کند، اولین کسی خواهم بود که هرچه در توان داشته باشم برای نابودی اش به کار می گیرم. بهتر است آدم های فهمیده در دنیا به سردمداران حکومت اسرائیل بفهمانند که جنگ راه حل مناسب نیست. مطمئنا ایران شروع کننده نیست ولی اگر اسرائیل شروع کند، یقین داشته باشید مردم ایران (موافق و مخالف نظام) متحد شده و از هر اقدامی برای مقابله به مثل حمایت می کنند.

محمد، خوزستان-هفتکل: به نظر بنده موضوع اقتدار ایران نیست بلکه همایت از دین و ناموس و کشور است و سخنان رهبری منطقی بود و اسرائیل خودش رو تو همه مسائل کشورها دخالت میده مردم اسرائیل خوب اند ولی دولتمردانشان اصلا آدم نیستند.

داریوش، الیگودرز: سلام- به نظر بنده سخنان آقای خامنه ای عین اقتدار و استقلال ایران را نشان می دهد. و به آنها که خواب چپاول مجدد ایران را می بینند، فهماند که ایران امروز ایران زمان قاجار و پهلوی نیست که بیگانگان بر منابع آن دست پیدا کنند.
مرگ بر امریکا - مرگ بر انگلیس- مرگ بر اسرائیل
و در نهایت مرگ با غارتگر و لاشخور

ایمان، اراک: حقیقت رو گفته ... ببینید که تحریم چگونه تاثیر گذار است، یک ملت به سختی عادت می کند ولی عدم امنیت را تحمل نخواهد کرد. پاسخ هر تهدید تهدید دیگریست. نباید در این جنگ سرد نیز غفلت کرد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic