حامیان ولایت


Admin Logo
themebox Logo

..::Avrin-Online::..

نویسنده :دانی مشتی
تاریخ:سه شنبه 3 اردیبهشت 1392-07:30 ب.ظ

انتخابات ریاست جمهوری

انتخابات ریاست جمهوری


حضور در انتخابات یك عمل صالح است
یكى از خصوصیاتى كه در مورد اسفراین نظر بنده را جلب كرد، شركت بالاى این مردم عزیز در انتخاباتهاى گوناگون است؛ این خیلى مهم است. استان خراسان شمالى یكى از رتبه‌هاى بالاى شركت در انتخابات را دارد؛ آن وقت در استان خراسان شمالى، شهر اول در این منطقه، اسفراین است. حضور در انتخابات، آگاهى است؛ بصیرت است. حضور در پاى صندوق رأى، یك كارى از سر بیكارى نیست؛ یك عمل است؛ یك عمل صالح است. من حالا در باب انتخابات ان‌شاءالله در این سفر، در دیدارهاى دیگرى كه با مردم خواهم داشت، عرایضى عرض خواهم كرد - وارد آن مقوله نمیشوم - اما خود اینكه یك مردمى، یك مجموعه‌اى در یك شهر، در یك استان و در كل كشور نسبت به آینده احساس وظیفه كند، نسبت به مدیریت كشور احساس وظیفه كند و بخواهد در آن دخالت كند و ورود در صحنه پیدا كند، چیز ارزشمندى است؛ این ضد آن غفلتى است كه دشمن میخواهد بر ما تحمیل كند.
 
رقیب انتخاباتی خود را «شیطان اكبر» به حساب نیاورید
بصیرت در این دوران و در همهى دورانها به معناى این است كه شما خط درگیرى با دشمن را تشخیص دهید؛ كجا با دشمن درگیرى است؟ بعضىها نقطهى درگیرى را اشتباه میكنند؛ خمپاره و توپخانهى خودشان را آتش میكنند به سمت یك نقطهاى كه آنجا دشمن نیست، آنجا دوست است. بعضىها رقیب انتخاباتى خودشان را «شیطان اكبر» به حساب مىآورند! شیطان اكبر آمریكاست، شیطان اكبر صهیونیسم است؛ رقیب جناحى كه شیطان اكبر نیست، رقیب انتخاباتى كه شیطان اكبر نیست. من طرفدار زیدم، شما طرفدار عمروئى؛ من شما را شیطان بدانم؟ چرا؟ به چه مناسبت؟ در حالى كه زید و عمرو هر دو ادعاى انقلاب و اسلام میكنند، در خدمت اسلام و در خدمت انقلابند. خط درگیرى با دشمن را مشخص كنیم.

هر چیز به وقت خود
اسم رقیب انتخاباتى را آوردیم. انتخابات در پیش است؛ البته نزدیك نیست. بعضى از حالا وارد عرصهى انتخابات میشوند. نه، ما این را اصلاً تأیید نمیكنیم؛ هر چیزى در وقت خود، در جاى خود.

مشاركت عظیم مردم در انتخابات
 
آن چیزى كه در مورد انتخابات خواستهى ماست، فكر ماست، آرزوى ماست، این چند چیز است:اول اینكه شركت مردم در انتخابات، یك مشاركت عظیمى باشد؛ این مصونكننده است. همهى تلاش دستاندركاران، امروز و فردا و روز انتخابات و در اثناى مقدمات و مؤخرات، باید این باشد: حضور مردم، حضور گستردهاى باشد.


گزینش خوب و به صلاح انقلاب
 
دیگر اینكه از خدا بخواهیم و خودمان هم چشممان را باز كنیم؛ كارى كنیم كه نتیجهى انتخابات، یك گزینش خوب و همراه با صلاح و صرفهى انقلاب و كشور باشد. این معنایش این نیست كه اگر ما كسى را نپسندیدیم، با او بداخلاقى كنیم، برخورد تند و سخت و غلط بكنیم؛ نه. آن كسانى كه خودشان را صالح میدانند، براى خودشان اهلیت قائلند، وارد میدان شوند. ما هم كه میخواهیم انتخاب كنیم، نگاه كنیم، حقیقتاً با معیارهائى كه معتقدیم و بین همهى ماها مشترك است، بسنجیم. شاید بشود گفت كه بین همهى ایرانىها - معتقدین به انقلاب - این معیارها تقریباً مشترك است. در هر كسى كه این معیارها را مشاهده كردیم، كوشش كنیم، تلاش كنیم، كار كنیم - كار سالم - كه انتخابات به سمت انتخاب یك چنین كسى برود.
 
انتخابات مایه بی‌آبرویی برای كشور نشود
 
نكتهى اساسى سوم - كه امروز من به همین اندازه اكتفاء میكنم؛ البته بعدها ممكن است حرفهاى زیادى در مورد انتخابات داشته باشیم - این است كه انتخابات براى كشور مایهى آبروست، مایهى افتخار است. همه مراقب باشند كه انتخابات مایهى بىآبروئى براى كشور نشود؛ آنطورى كه در سال 88 یك عدهاى سعى كردند انتخابات را مظهر اختلافات وانمود كنند، جنجال سیاسىِ طبیعىِ انتخابات را تبدیل كنند به یك فتنه؛ كه البته ملت ایران در مقابلش ایستاد و هر وقت هم شبیه آن اتفاق بیفتد، ملت در مقابل آن خواهد ایستاد.
 
فرض ما بر سلامت انتخابات است
 
سلامت انتخابات هم مسئلهى اساسى و مهمى است. منتها فرض ما بر این است كه مسئولین كشور با وجدان اسلامى و الهى وارد میشوند و انتخابات ما سالم است. در گذشته هم كه در دولتهاى مختلف انتخابات انجام گرفته است - چه انتخابات ریاست جمهورى، چه انتخابات مجلس، چه دیگر انتخابها - فرض ما بر این بوده است كه انتخابات، انتخابات سالمى است. البته مراقبتهاى گوناگون از جهات مختلف لازم است انجام بگیرد.


آرامش سیاسی كشور حفظ شود
ما در چند ماه بعد از این، مسئلهى انتخابات را داریم. تا قبل از انتخابات و در خود انتخابات، باید همت همهى مسئولین این باشد كه آرامش سیاسى كشور را حفظ كنند؛ نگذارند فضاى سیاسى كشور، جنجالى و متلاطم شود؛ این جزو چیزهائى است كه هوشمندى مسئولان كشور انشاءاللّه باید بتواند این را تحقق ببخشد.
 
البته مردم واقعاً هوشیار و بصیرند. انسان چه بگوید در قبال این هوشیارى و بصیرت مردم؟ عامهى مردم همیشه به مصالح كشور با نظر درستى نگاه كردهاند؛ این تجربهى ماست. در طول این سه دهه، هر جا مسئولیتى متوجه مردم بوده است، به بهترین وجه آن را انجام دادهاند. دشمنان خواستند مردم را از میدانهاى لازمالحضورِ خودشان دور كنند، نتوانستند؛ خواستند مردم را دچار تشتت آراء كنند، اختلاف كنند، كه گریبان یكدیگر را بگیرند، از مصالح كشور و پیشرفت كشور غافل شوند، نتوانستند. مردم از خودشان بصیرت نشان دادند. حقاً و انصافاً بصیرت مردم مثالزدنى است؛ این هم كار خداست. دلها دست خداست، ارادهها مقهور ارادهى الهى است. مردم مؤمنند، متوجه به حقایقند؛ سفارش ما بیشتر به مسئولین است، به سیاستمداران است، به مدیران گوناگون است؛ مراقب باشند دشمن نتواند این آرامش و استقرار و طمأنینهاى را كه به فضل الهى در كشور وجود دارد و دشمن سعى كرده این را به هم بزند و نتوانسته، به هم بزند؛ سعى كنند این آرامش و استقرار را حفظ كنند؛ نگذارند تلاطم به وجود بیاید. گاهى یك حرف، گاهى یك عمل نسنجیده، گاهى یك اقدام نابجا، موجب تلاطم در محیط سیاسى میشود؛ باید خیلى مراقب باشند.

 

 

 

 

 

 

منبع

Kamenei.ir

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : سیاسی شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic